EKSTRALIGA: Czy Polonia Wrocław obroni tytuł?

Drukuj
W piątek we wrocławskim hotelu Novotel rozpocznie się ostatni zjazd tegorocznej Ekstraligi. Najważniejszy pojedynek odbędzie się w sobotę, kiedy Hetman Katowice zmierzy się z Polonią Wrocław.
Postawa Akademii Szachowej Gliwice będzie decydować o ... awansie do tego szczebla rozgrywek. 

Zdjęcie: II zjazd Ekstraligi, Katowice, 2015
STRONA EKSTRALIGI

Źródła: ligaszachowa.pl, własne

Ostatni turniej o tytuł Drużynowego Mistrza Polski odbędzie się w Hotelu Novotel na ul. Wyścigowej, a nie jak to zawsze miało miejsce w poprzednich latach na ul. Wita Stwosza. Mecze 7 rundy zaczną się o 15:00 w piątek 2 października.
Prowadząca drużyna Wasko Hetmana Katowice zmierzy się z depczącymi jej po piętach: Polonią Wrocław i Stilonem Gorzów Wielkopolski, które zremisowały pojedynek między sobą. Wydaje się, że już w sobotę poznamy miejsca na podium.
Ciekawie też w dole tabeli: Akademia Szachowa z Gliwic będzie decydować o ... awansie do Ekstraligii, bowiem drużyna z tego klubu zajęła II miejsce w I lidze. W przypadku utrzymania się awans zdobędzie trzecia drużyny I Ligi - Miedź Legnica.
Podczas III zjazdu Drużynowych Mistrzostw Polski we Wrocławiu wszyscy uczestnicy ekstraligi otrzymają vouchery o wartości 25 zł do wykorzystania w sklepie internetowym bezokularow.pl, który jest sponsorem drużyny LKS Chrobry Gniezno.