MPJ 16-18: Po czterech rundach tylko Zofia Frej i Alicja Śliwicka z kompletem punktów

Przemysław Piotrowski - Radosław Gajek (fot. Artur Czyż - KSz Polonia Wrocław)Wtorek to dzień turniejowy, w którym rozegrano dwie rundy. Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Alicja Śliwicka jako jedyne we wszystkich grupach turniejowych przebrnęły obie rundy zwycięsko i na swoim koncie mają cztery punkty.

Zdjęcie: www.facebook.pl/kochamszachy
Liderka w grupie do lat 16 nie ustrzegła się kilku błędów w partii z wyżej notowaną Polą Parol. Dość niefrasobliwie zaplanowana wymiana skoczków (po 27. Se4) pozwolił czarnym wbić się pionami w pozycję białych. Jednak nieprzemyślana (niedoczas) próba przebicia się pionami do promocji spotkała się z kontrą opartą o motyw matowy.
W grupie dziewcząt do lat 18, przygotowująca się do Mistrzostw Polski seniorek, Mariola Woźniak zaskakująco zanotowała dwa remisy.
W grupie chłopców do lat 18 prowadzi Kacper Karwowski (GKSz Solny Grzybowo), który w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę i zremisował z Łukaszem Jarmułą. W kolejnych zdobył komplet i jako jedyny ma 3,5 pkt.
Podobnie w grupie chłopców do lat 16 Szymon Walter (UKS 21 Podlesie) remisując w pierwszej rundzie z najtrudniejszym przeciwnikiem samodzielnie prowadzi.