MPJ 16-18 - 7 runda: prowadzą faworyci i Zofia Frej

Po siódmej rundzie faworyci grup już na czele – wyjątkiem grupa dziewcząt do lat 16, gdzie prowadzi startująca z numerem 9 Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Wrocławianka w tym turnieju prezentuje nieprawdopodobna umiejętność wychodzenia z trudnych pozycji.

Zdjęcie: mpj2016.agencja64.pl
W partii z dużo wyżej notowaną i faworytką grupy Joanną Kaczmarską Wrocławianka osiągnęła nieznaczną przewagę po czym … wymieniła w centrum najlepiej ustawione bierki, za trudno dostrzegalny atak. Kaczmarska wykorzystała otwarcie w centrum, przejęła inicjatywę, którą oddała w końcówce, popełniając jeden błąd. Zofia Frej jest liderką o pół punktu przed Marią Krzywicką (16 numer startowy – KSz Gryf Szczecin).
W grupie dziewcząt do lat 18 Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław) pokazuje absolutną dominację. Dwa remisy w dniu dwóch rund chyba zmyliły rywalki. Dalsze pewne zwycięstwa, w tym nad Alicją Śliwicką, spowodowały, iż uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Polski seniorek samodzielnie lideruje w mistrzostwach do lat 18.
Chłopcom do lat 16 przewodzi Igor Janik (WMZSzach – Elbląg). Kryzys z początku turnieju ma za sobą, ale do tej pory grał z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Siłę aktualnego lidera poznamy w dwóch ostatnich rundach.
W najstarszej grupie chłopców przewodzą Łukasz Jarmuła (KSz Hetman Katowice – bez porażki) i Radosław Gajek (UKS Rotmistrz Grudziądz – z jedną sensacyjną porażką z 1 rundy) . Jarmuła w rundzie 6 otrzymał walkowera od Mikołaja Tomczaka, który wycofał się z turnieju. Czy zbliżająca się ósma runda, w której zmierzą się liderzy, będzie pojedynkiem o mistrzostwo? .