MPJ 16-18: Mistrzowie Polski Juniorów wyłonieni!

Po 8 dniach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Polski. W grupie dziewcząt do lat 18 wygrała Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław), a do lat 16 Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). W grupie chłopców zwyciężyli: do lat 18 Łukasz Jarmuła (KSz Hetman Katowice) a do lat 16 Igor Janik (WMZSzach – Elbląg).

Zdjęcie: facebook.pl/kochamszachy
Największą niespodziankę sprawiła Zofia Frej, która potwierdziła, iż rankingi nie grają. W całym turnieju zaprezentowała najrówniejszą grę i świetne radzenie sobie w trudnych pozycjach. W ostatniej partii, grając z turniejową dwójką, grała bardzo spokojnie nie pozwalając rywalce nawet pomarzyć o wygranej.

Dla Łukasza Jarmuły, po zaskakujących remisach w pierwszych rundach, kluczowe okazało się zwycięstwo nad Radosławem Gajkiem w 8 rundzie. W efekcie miał aż 1,5 punktu przewagi nad swoim rywalem, który zajął drugie miejsce.

Mariola Woźniak grała pewnie i bardzo bezpiecznie. Remisy, szczególnie na początku turnieju, nie mogą budzić zdziwienia , gdyż polonistka szykuje się do Mistrzostw Polski seniorek i musiała ostrożnie rozkładać siły. Igor Janik w grupie do lat 16 po niespodziewanej porażce w drugiej rundzie, jako jedyny mistrz zanotował serię pięciu zwycięstw, w tym w ostatnich rundach nad mającymi duże aspiracje zawodnikami z wrocławskiej Polonii (Grela, Gumularz).

Najwięcej medali zdobyli zawodnicy wrocławscy.