Lotto MP: 10 najlepszych polskich szachistów powalczy o mistrzostwo

W środę rozpoczną się 73 Mistrzostwa Polski Seniorów w szachach.
Tym razem w turnieju kołowym zobaczymy dziesięciu najlepszych polskich szachistów. Faworytami będą najbardziej ograni przy "światowych" szachownicach: Radosław Wojtaszek, Jan Krzysztof Duda i Mateusz Bartel, a najwięcej do udowodnienia ma Maciej Klekowski.
Zdjęcie: Logotyp Mistrzostw Polski Seniorów

Turniej rozegrany zostanie w dniach 30 marca – 7 kwietnia. Większość rund rozpocznie się o godzinie 15:00, natomiast ostatnia zacznie się o godzinie 10:00.

Tuż za Radosławem Wojtaszkiem z „dwójką” rozstawiony jest Darek Świercz, który wrócił do gry na najwyższym poziomie, a za nim Kacper Piorun i Jan krzysztof Duda.
Dopiero piąty numer startowy ma aktualny Mistrz Polski Grzegorz Gajewski, który wraca po niezbyt udanym Turnieju Kandydatów, na którym był sekundantem Ananda.
Z "szóstką" rozstawiony jest trzeci zawodnik ostatniego Aeroflotu Mateusz Bartel, a z "dziesiątką" Maciej Klekowski, który zmierzy się z dodatkową presją wynikającą z konieczności potwierdzenia ubiegłorocznego sukcesu.


Uroczyste otwarcie odbędzie się 29 marca. Tego samego dnia odbęda się też pierwsze Mistrzostwa Polski w szachach superbłyskawicznych (1 min na partię na zawodnika.

Dyrektorem Turnieju jest Maciej Cybulski.