Wiadomości szachowe z Polski

OOM: W Olecku rozdano medale Mistrzostw Polski do lat 12 i 14

Utworzono: 07.05.2016 , Redakcja
W Olecku przez tydzień odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Najlepsi w kraju juniorzy młodsi walczyli o mistrzowskie tytuły w szachach w kategorii do lat 12 i 14.
Nie obyło się bez niespodzianek.
STRONA TURNIEJU :: D 12 :: D 14 :: C 12 :: C 14
W grupie dziewcząt do lat 14 wygrała faworytka - Joanna Święch z Czarnej, ale o jej tryumfie zdecydowała punktacja pomocnicza. Efekty wyrównanego turniej widać na pozostałych miejscach medalowych, gdzie pojawiły się zawodniczki o 100 punktów elo mniej od faworytek.

Wyniki w grupie dziewczęt do lat 12 pokazały, że nie łatwo być faworytką. Turniejowa "jedynka" Emilia Dyląg tuż za podium. Wicemistrzynią Polski Irena Hertlein, która znalazła się wśród zawodniczek legitymizującymi sie rankingami o 200 pkt elo więcej.

Grupa chłopców do lat 14 - katastrofalny start Radosława Psyka, który zamiast medalu uplasował się na ... 19 miejscu. Paweł Teclaf zapewnił sobie tytuł już przed ostatnią rundą, w której przegrał, dając srebro Janowi Pułtorakowi.

W grupie chłopców do lat 12 lista medalistów niemal taka sama jak lista startowa. Na podium wskoczył Gracjan Grzesik dzięki remisowi z faworytem Tymonem Czernekiem.

Za najciekawszą partię mistrzostw uznano partię, w której Oskra Ogłaza (Rodło Opole) pokonał Michała Koziorowicza (Stilon Gorzów Wlkp.).