Wiadomości szachowe z Polski

MP Nauczycieli: pierwsze mistrzostwa programu "Edukacja przez Szachy w Szkole" zakończone

Utworzono: 26.05.2016 , Marta Wolska
W dniach 21 – 22 maja 2016 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa polski nauczycieli w szachach. W stawce brało udział 14 zawodników. Zawody odbyły się w zespole szkół nr 79 w Warszawie przy ulicy Wiertniczej.
Turniej został poprzedzony konferencją metodyczną, która odbyła się 20 maja.
W zawodach mogli wziąć udział nauczyciele, którzy uczestniczą w projektach „Edukacja przez Szachy w Szkole” - „WARS i SAWA grają w szachy” oraz „Rehabilitacja przez Szachy”. Turniej został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa. Organizatorami, którzy bez wątpienia stanęli na wysokości zadania byli Polski Związek Szachowy, działacze projektu Edukacja przez Szachy w Szkole oraz Zespół Szkół nr 79 w Warszawie. Turniej przebiegał w miłej atmosferze zapewnionej przez organizatorów, a także sędziów tych zawodów.
Dwudniowe zmagania rozstrzygnięto w trzech kategoriach. W kategorii OPEN wygrał Pan Robert Karnasiewicz biorący udział w projekcie Edukacja przez Szachy w Szkole. Zdobył on 6,5 pkt z 7 partii. Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Pan Marcin Zięba uczestniczący w projekcie Rehabilitaja przez Szachy. Pan Marcin zdobył 4,5 pkt z 7 partii. Ostatnie miejsce na podium należało do Pana Radosława Poświatowskiego biorącego udział w projekcie Edukacja przez Szachy w Szkole. Pan Radosław zdobył również 4,5 pkt oraz zdobył III kategorię szachową.
W klasyfikacji WARS i SAWA grają w szachy zwyciężył Pan Hubert Kąkol zdobywając 4,5 pkt. Panu Hubertowi również udało się zdobyć III kategorię. Na drugim miejscu uplasowała się Pani Marlena Grzymkowska, która również zdobyła 4,5 pkt. Trzecie miejsce należało do Pana Marka Jaroszewskiego, któremu udało się zdobyć 4 pkt. Klasyfikację ranking do 1400 wygrał Pan Janusz Iwaszkiewicz, który wywalczył dzielnie 4 pkt. Drugie miejsce zajęła Pani Małgorzata Cieniuch, która zdobyła IV kategorię.
Trzecie miejsce z dorobkiem 2,5 pkt zajęła Pani Iwona Biernat.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Marta Wolska - sędzia klasy centralnej, instruktor szachowy sędzia zawodów.

Wyniki
Kategoria OPEN:
I miejsce- Rober Robert Karnasiewicz - SP 13 Mielec
II miejsce- Marcin Zięba - Niepubliczne Integracyjne Przedszkole "Motylek" Krosno