Wiadomości szachowe z Polski

Racibórz: Kacper Polok wygrał XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy

Utworzono: 23.01.2017 , Redakcja
Zakończył się XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2017. W grupie OPEN wygrał Kacper Polok (Ksz Silesia Racibórz) przed GM Vladymirem Malaniukiem (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, Ukraina).
Turniej rozgrywany był tempem 90'+30" na dystansie na 9 rund. Startowało 110 zawodników.

Po szóstej rundzie prowadził Rafał Tymarkiewicz, co było dość zaskakujące, gdyż mistrz FIDE i trener w szkółce Szachnet rozstawiony był z 8 numerem. W 4 rundzie pokonał GM Vladimira Sergeeva, a w 5 zremisował z GM Vladymirem Malaniukiem. Turniejowa "jedynka" Marcin Krzyżanowski (Ksz Silesia Racibórz) zanotował dwa remisy i na razie na miejscu trzecim.

Ostatecznie w grupie OPEN najlepszymi byli:

1. FM Kacper Polok KSz Silesia Racibórz
2. GM Malaniuk Vladimir P AKZs Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin
3. IM Krzyżanowski Marcin KSz Silesia Racibórz

Najlepszą zawodniczką okazała się Wiktoria Cieślak (MKSz Rybnik), która wygrała także klasyfikację osób z rankingiem FIDE poniżej 1900. Tytuł najlepszego seniora powyżej 60 lat uzyskał Evgenij Piankov, a najlepszym zawodnikiem z rankingiem FIDE poniżej 1600 był Krzysztof Oleksy (MKSz Rybnik).