Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w szachach błyskawicznych!Dwa szachowe wydarzenia w Wałbrzychu!
27.02.2015r.- symultana z Arcymistrzem Bartłomiejem Heberlą!
28.02.2015 -  Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w szachach błyskawicznych!

Organizator zawodów Paweł Kowalczyk zaprasza do Wałbrzycha na kolejne szachowe zawody.  Po rozegranych w ubiegły roku Otwartych Mistrzostwach Wałbrzycha w szachach szybkich, w których wzięło udział ponad 150 zawodników nie tylko z Polski, czas na szachy błyskawiczne. W najbliższym turnieju będzie wszytko nowe. Zawody rozegrane zostaną w nowoczesnym Parku Wielokulturowym „Stara Kopalnia“ przy ul. Wysockiego oraz pod organizacją właśnie zarejestrowanego Wałbrzyskiego Klubu Szachowego „Hetman Wałbrzych“.

Zapraszamy!

Serwis szachyinfo.pl sprawuje patronat medialny nad imprezą!

 

SYMULTANA – ZGŁOSZENIA

Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w szachach błyskawicznych – ZGŁOSZENIA

 

Bartłomiej Heberla - wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów: złotym (do lat 16), trzykrotnie srebrnym (do lat 14, do lat 16, do lat 20) i brązowym (do lat 20). W latach 1999 i 2001 dwukrotnie zdobył tytuły mistrza Polski juniorów w szachach błyskawicznych. W roku 2003 zdobył dwa srebrne medale na drużynowych mistrzostwach Europy do lat 18. W roku 2006 zadebiutował w Krakowie w finale mistrzostw Polski seniorów zajmując VII miejsce. W 2007 zdobył w barwach klubu WASKO HetMaN Szopienice Katowice tytuł drużynowego mistrza Polski, sukces ten powtarzając w 2008 roku.

W 2014 r. pełnił funkcję trenera męskiej reprezentacji Malty podczas szachowej olimpiady w Tromsø.

Najwyższy ranking w dotychczasowej karierze osiągnął 1 czerwca 2014 r., z wynikiem 2578 punktów zajmował wówczas 13. miejsce wśród polskich szachistów.

 

Paweł Kowalczyk – mistrz Polski juniorów do lat 12, 14 i 16. Wicemistrz Dolnego Śląska Seniorów. Zwycięzca Memoriału Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdroju w 2012.

  

Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” to otwarty 9 listopada 2014 roku nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. W ten sposób dawny, wałbrzyski potencjał przemysłowy kreatywnie i z powodzeniem został przekształcony na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce.