Wiadomości szachowe z Polski

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach 2015

Utworzono: 13.01.2015 , Redakcja
Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w Szachach zostały zorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i rozegrane w dniach 10-12 stycznia 2015r. w Park Hotel Diament w Zabrzu.

Imprezie patronowali Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza, Tomasz Delega - prezes Polskiego Związku Szachowego i Paweł Więcek, prezes Śląskiej Federacji Szachowej.

Turniej został przeprowadzony w dwu grupach mężczyzn i kobiet, 9 rund, w systemie szwajcarskim. Tempo P-15.

Pierwsze miejsce w turnieju mężczyzn zajął IM Tomasz Warakomski, kolejne: GM Dariusz Świercz, GM Kamil Dragun i Piotr Brodowski. Każdy z zawodników zdobył 7,5 z 9 punktów. Tymczasem w grupie kobiet zwyciężyła WGM Klaudia Kulon. Kolejne miejsca: WIM Anna Gasik, WGM Karina Szczepkowska-Horowska i WFM Katarzyna Adamowicz.

Natomiast w rywalizacji drużynowej zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania przed Uniwersytetem Ekonomiczny w Katowicach i Uniwersytetem Jagiellońskim. Turniej drużynowy rozgrywany był na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim P-30.