Mistrzostwa Polski Młodzików' 2021 - chłopcy

Drukuj

Mistrzostw Polski Młodzików w tym roku są rozegrane w dwóch terminach.
Turniej dziewcząt odbył się w dniach 20-28.02.2021, a turniej chłopców rozgrywany jest w dniach 28.02-08.03.2021r.

Na stracie turnieju chłopców pojawiło się 69 zawodników.

 

SERWIS TURNIEJU
KOMUNIKAT
STRONA MISTRZOSTW
TRANSMISJA

MPM do lat 10 to 9-rundowy turniej szwajcarski rozgrywany w dniach 21-28 lutego 2020 roku w Jastrzębiej Górze.
Zawodnicy otrzymują 90 minut na całą grę plus 30 sekund na posunięcie, zaczynając od pierwszego ruchu.

Organizator: Pomorski Związek Szachowy


Aktualna klasyfikacja - R4:

1 Różański, Mateusz 4.0 pkt.
2 Pękala, Dawid 4.0 pkt.
3 Brzezina, Piotr 3.5 pkt.
4 Witczak, Borys 3.5 pkt.
5 Chiszko, Oskar 3.5 pkt..
...
Liderzy po rundzie:
...
Brzezina, Piotr 1 - 0 Różański, Mateusz
Chiszko, Oskar 0 - 1 Ochędzan, Filip
Golis, Wiktor 1 - 0 Dobrowolski, Kamil
Pękala, Dawid ½ - ½ Klonowski, Kacper
Witczak, Borys 1 - 0 Karaszewski, Gabriel
Wojciechowski, Szymon ½ - ½ Obrycki, Tomasz
Konieczny, Marek 1 - 0 Kisiel, Wiktor 10
Smerachanski, Mihail 0 - 1 Perucki, Maciej
Przybyś, Bruno 0 - 1 Boryna, Szymon
Szymczyk, Jan 0 - 1 Radzimski, Antoni

Liderzy po rundzie:
1 Brzezina, Piotr 1403 1800 5.5 pkt.
2 Różański, Mateusz 1356 1800 5.0 pkt.
3 Ochędzan, Filip 1697 1900 5.0 pkt.
4 Golis, Wiktor 1403 1900 5.0 pkt.
5 Chiszko, Oskar 1345 1800 4.5 pkt.
6 Perucki, Maciej 1261 1600 4.5 pkt.
Różański, Mateusz 1 - 0 Pękala, Dawid
Perucki, Maciej 0 - 1 Brzezina, Piotr
Witczak, Borys 0 - 1 Chiszko, Oskar
Lewek, Jakub 0 - 1 Ochędzan, Filip
Jasiulewicz, Kamil 0 - 1 Golis, Wiktor
Radzimski, Antoni 0 - 1 Dobrowolski, Kamil
Obrycki, Tomasz ½ - ½ Boryna, Szymon
Klonowski, Kacper 1 - 0 Przybyś, Bruno
Karaszewski, Gabriel 1 - 0 Gawron, Tobiasz
Kisiel, Wiktor 1 - 0 Halhoul, Kamil
Golis, Wiktor 0 - 1 Różański, Mateusz
Brzezina, Piotr ½ - ½ Witczak, Borys
Pękala, Dawid 1 - 0 Karaszewski, Gabriel
Chiszko, Oskar 1 - 0 Smerachanski, Mihail
Perucki, Maciej 1 - 0 Konieczny, Marek
Gawron, Tobiasz 0 - 1 Radzimski, Antoni
Ochędzan, Filip 1 - 0 Ziobrowski, Wojciech
Rutkowski, Feliks 0 - 1 Obrycki, Tomasz
Boryna, Szymon 1 - 0 Kaszuba, Michał
Przybyś, Bruno 1 - 0 Górecki, Michałszek

Liderzy po rundzie:
1 Różański, Mateusz 4.0 pkt.
2 Pękala, Dawid 4.0 pkt.
3 Brzezina, Piotr 3.5 pkt.
4 Witczak, Borys 3.5 pkt.
5 Chiszko, Oskar 3.5 pkt.
Witczak, Borys 1 - 0 Ochędzan, Filip
Lewek, Jakub 0 - 1 Golis, Wiktor
Radzimski, Antoni 0 - 1 Pękala, Dawid
Jasiulewicz, Kamil 0 - 1 Brzezina, Piotr
Różański, Mateusz 1 - 0 Dobrowolski, Kamil
Konieczny, Marek ½ - ½ Chiszko, Oskar
Gawron, Tobiasz ½ - ½ Perucki, Maciej
Karaszewski, Gabriel 1 - 0 Tomczyk, Aleksander
Smerachanski, Mihail 1 - 0 Skrzypiec, Franci
Ochędzan, Filip 1 - 0 Klonowski, Kacper
Skrzypiec, Franciszek ½ - ½ Karaszewski, Gabriel
Golis, Wiktor 1 - 0 Rutkowski, Feliks
Gołąb, Antoni 0 - 1 Radzimski, Antoni
Brzezina, Piotr 1 - 0 Pelczarski, Wojciech
Kaszuba, Michał 0 - 1 Konieczny, Marek
Pawlikowski, Władysław 0 - 1 Różański, Mateusz
Chiszko, Oskar 1 - 0 Boryna, Szymon
Perucki, Maciej 1 - 0 Wasiluk, Dominik
Górecki, Michał 0 - 1 Ochędzan, Filip
Karaszewski, Gabriel 1 - 0 Kopaczewski, Mateusz
Twardowski, Karol 0 - 1 Golis, Wiktor
Radzimski, Antoni 1 - 0 Małaszkiewicz, Michał
Wolak, Jan 0 - 1 Brzezina, Piotr
Obrycki, Tomasz 0 - 1 Trusewicz, Remigiusz
Chandryko, Wiktor 0 - 1 Kaszuba, Michał
Różański, Mateusz 1 - 0 Jankowiak, Tymon
Szczepanik, Marcin 0 - 1 Chiszko, Oskar
Kisiel, Wiktor 0 - 1 Gawron, Tobiasz

Liderzy po rundzie:
1 Ochędzan, Filip 1.0 pkt.
1 Karaszewski, Gabriel 1.0 pkt.
1 Golis, Wiktor 1.0 pkt.
1 Radzimski, Antoni 1.0 pkt.
1 Brzezina, Piotr 1.0 pkt.

Runda 4
Już tylko dwóch .zawodników ma komplet punktów. Mateusz Różański (KSz Polonia Wrocław) i Dawid Pękała (Gens Una Sumus Kraków) wygrali wszystkie partie. Zawodnik Polonii umiejętnie wykorzystał zbicie przez przeciwnika zatrutego pionka, a szachista Gens Una Sumus  pokonał jednego z faworytów turnieju Gabriela Karaszewskiego z KSz Miedź Legnica przeprowadzając - z problemami i z wahaniem - atak, jaki prowadzi się przy różnostronnych roszadach.

Runda 3
Bardzo ciekawa runda, w której znów przegrał faworyt..

Runda 1
Mistrzostwa chłopców wystartowały zgodnie z planem, ale na szczęście nie zgodnie z rankingami. Niespodzianka zakończyła się partia Obrycki Tomasz (1374, KS Elbrus Łomża) - Trusewicz Remigiusz (1088, KSz Jelonka Jelenia Góra), w której wygrały czarne.