Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Ustroń, 2015

W Ustroniu w dniach 11-14.05.2015r. zostały rozegrane Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W turnieju szachów szybkich (tempo 15’ + 15”) zmierzyły się czteroosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 ze Skierniewic. Mistrzowie wystąpili w składzie: Radosław Psyk, Maciej Strzelecki, Jakub Mechliński, Zuzanna Łukasik.
Na kolejnych miejscach znalazły się Szkoła Podstawowa nr 8 z Chrzanowa i Szkoła Podstawowa nr 3 z Międzyrzecza Podlaskiego.

Z kompletem punktów nieoficjalną klasyfikację indywidualną wygrali Mikołaj Nowak (Szkoła Podstawowa nr 46 w Poznaniu) i Jakub Żółkiewski (Szkoły Podstawowa nr 1 im. F. Nowowiejskiego w Kętrzynie). Podczas mistrzostw prowadzona był transmisja partii na czterech najwyższych szachownicach – to bardzo atrakcyjny element imprezy. Niestety organizatorzy nie ustrzegli się kilku wpadek. Przez cały turniej nie był znany terminarz rozgrywek – strona mistrzostw w tej zakładce wskazuje błąd, a i nie przestrzegano regulaminu, gdyż dopuszczano zmiany zawodników pomiędzy poszczególnymi szachownicami. Szkoda, bo turniej miał rangę Mistrzostw Polski.