OOM 2018: W Sypniewie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W Sypniewie trwają rozgrywki szachowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Na starcie w czterech grupach stanęło 205 zawodników.

Szamkir 2018: R9 - Remis z Girim i szóste miejsce Wojtaszka

Utworzono: 28.04.2018 , Redakcja
W dniach 18-28 kwietnia 2018 rozgrywany jest Memoriał Wugara Gaszymowa. W Szamkir (Şəmkir - Azerbejdżan) spotyka sie 10 czołowych szachistów świata, a wśród nich nasz wicemistrz Europy Radosław Wojtaszek.

MEK - szybkie i błyskawiczne: Monika Soćko z brązowym medalem w blitzu!

Utworzono: 07.04.2018 , Redakcja
W Tbilisi w dniach 30.03-01.04.2018 rozgrywane były Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Monika Soćko zdobyła brązowy medal w kategorii szachów błyskawicznych!

Łódź: Arcymistrz Marcin Tazbir Mistrzem Łodzi w szachach szybkich na rok 2018

Utworzono: 21.03.2018 , Paweł Flis
W dniu 18 marca na gościnnym Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zostały rozegrane otwarte Mistrzostwa Łodzi w szachach szybkich – Memoriał Mistrza Tomasza Rakowieckiego .
W zawodach startowało 85 zawodników z różnych regionów Polski .
Zwyciężył faworyt Arcymistrz Marcin Tazbir 7,5 punkta z 9-ciu (przy trzech remisach ).

MPJ U 16-18: W Jastrzębiej Górze poznaliśmy mistrzów Polski

Utworzono: 19.03.2018 , Redakcja
W Jastrzębiej Górze zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18.
Zwycięzcami zostali: Antoni SZUSTAKOWSKI(KSz Polonia Warszawa), Oliwia KIOŁBASA (MUKS Stoczek 45 Białystok), JakubKOSAKOWSKI (MUKS Stoczek 45 Białystok),  Maria MALICKA (KSz Polonia Warszawa).

Wrocław: zaproszenie na Wrocław IM’s RR Tournaments

Utworzono: 15.03.2018 , Redakcja
Fundacja Adolfa Anderssena zaprasza szachistów na pierwszy wrocławski turniej kołowy na normę IM.
Termin: maj 2018r. Szczegóły poniżej.

MP Szachy Szybkie - KSz Miedź Legnica drużynowym Mistrzem Polski na 2018r.

Utworzono: 04.03.2018 , Redakcja
W rozgrywanych w Zgierzu ATLAS Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich wygrał zespół KSz Miedź Legnica.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Aleksander Miśta, Robert Kempiński, Marcin Sieciechowicz, Anna Karykowska.

MP Szachy Szybkie - Kacper Piorun Mistrzem Polski na 2018r.

W rozgrywanych w Zgierzu ATLAS Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich wygrał Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski). Srebrny medal zdobył Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław), a trzecie miejsce zajął Wojciech Moranda (Wieża Pęgów).