Berlin: Magnus Carlsen Mistrzem Świata w szachach szybkich

Drukuj
Magnus Carlsen (NOR) rundę przed zakończeniem zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata. Na podium stanęli również: 2 Nepomniachtchi Ian (RUS), 3 Radjabov Teimour (AZE). Najlepszy z Polaków - Radosław Wojtaszek - na 22 miejscu.

STRONA MISTRZOSTW

Radek Wojtaszek z dorobkiem 9,5 pkt i 22 pozycją, znalazł się powyżej jego miejsca na liście startowej, niemniej wciąż czekamy na spektakularny sukces naszego najlepszego szachisty. 8,5 pkt zdobył Darek Świercz i uplasował się na 41 miejscu. Bartosz Soćko i Mateusz Bartel zostali ograni m.in przez V. Ananda i z 8 pkt zajęłi odpowiednio 51 i 60 miejsce. Bartosza Soćko, co ciekawe, miał okazję zmierzyc się aż z 11 zawodnikami powyżej 2700 ELO, w tym z dwoma powyżej 2800 ELO. Jan Krzysztof Duda również z 8 pkt. na 58 miejscu. Taki sam rezultat punktoey osiągnął Grzegorz Gajewski (75m.), Kacper Piorun (125w.) zdobył 6 punktów, a Wojciech Przybylski (139m.) 5,5 pkt.