GRAZ OPEN: Mikołaj Tomczak zwycięża w International Chess Open Graz 2017!

Rozpoczął się GRAZ OPEN. W trzech grupach turniejowych oglądamy 28 Polaków, z których z najwyższymi rankingami wystartują: Bartosz Soćko (2598), Łukasz Jarmuła (2475) i Monika Soćko (2455).
W grupie C zobaczymy Julię Soćko (1237).
Zdjęcie: chessgraz.com
 

RUNDA 1
Od pierwszej rundy pojawiają się niespodzianki, których autorami są Polacy! Kamil Deryło pokonał dużo wyżej notowanego Guentera Pudmicha.
Bartosz Soćko, nieformalny lider naszych reprezentatnów, bez problemu pokonał Wegierkę Eszter Dudas.

RUNDA 2
Niespodziewanie w drugiej rundzie przegrał Bartosz Soćko. Jego pogromcą okazał się Ariel Erenberg z Izraela. Nasz reprezentant osiągnął przewagę i ruchem 32 ... G:h2 oddał się pionkożerstwu. Desperacka próba ratowania gońca pogarszała tylko sytuację.

Niestety podobną niemiłą wpadkę zaliczył Łukasz Jarmuła, który przegrał z Tuną Tuncer (z Turcji).
 
RUNDA 3
Cenne zwycięstwo Igora Janika z Daniele Vocaturo. Pokonanie zawodnika silniejszego o prawie 300 punktów elo ma dużą wartość.

W polskiej ekipie w grupie A z kompletem punktów pozostaje Monika Soćko, Piotr Nguyen i Mikolaj Tomczak.
RUNDA 4
Monika Soćko po kolejnym zwycięstwie nad Danielem Cawdery współprowadzi z kompletem punktów.

Nieźle radzi sobie Mikolaj Tomczak, który zremisował czarnymi z Ragger Markus (2703).
RUNDA 5
Mikolaj Tomczak 2335 pokonał Larsa Oskara Hauge 2450 i został liderem grupy A!

Monika Soćko remisuje z Emre Canem i z 4,5 pkt. aktualnie plasuje się na 3 miejscu.
RUNDA 6
Mikołaj Tomczak nastolatek z Polski wciąż szokuje na turnieju w Grazu! Tym razem pokonał czarnymi Emre Cana (2567) z Turcji! W partii Léon Mons (Niemcy) z Moniką Soćko padł remis co oznacza, że dwoje naszych reprezentantów prowadzi po tej rundzie.

Mikołaj, mimo że rozpoczął przedwcześnie marsz króla do centrum i stracił dużo czasu na obronę przed atakami białych, to w końcowej fazie bezbłędnie wykorzystał niedokładności Turka.
RUNDA 7
W partiach: Sanal Vahap - Tomczak Mikolaj i Soćko Monika - Romanov Evgeny padły arcymistrzowskie remisy, co oznacza że na prowadzeniu polski duet!
Tym razem teoretycznie silniejszego rywala miała Polka, a mimo to była bliska wygrania. Niestety zabrakło precyzji w atakowaniu króla czarnych.
RUNDA 8
Mikolaj Tomczak remisuje z Evgenyem Postnym i wciąż utrzymuje prowadzenie. Partia, w której to reprezentant Izraela próbował ustawić trzykrotnie tę samą pozycję, przebiegała bez większych komplikacji.
Również Monika Soćko zremisowała i wciąż Polacy są w czołówce.
RUNDA 9
Mikolaj Tomczak bardzo szybko remisuje z Evgenyem Romanovem i zwycięża w International Chess Open Graz 2017 - A. Partia zakończyła się już po 21 posunięciu, ale obaj zawodnicy zadowoleni, bo zajęli dwa pierwsze miejsca.
Gratulacje dla naszego młodego zawodnika!
Monika Soćko przegrała i ostatecznie uplasowała się na 13 miejscu. Bartosz Soćko ostatecznie na miejscu ósmym, a Łukasz Jarmuła na miejscu 11.