Sharjah Masters - Radosław Wojtaszek na 10 miejscu

Drukuj
fot.: shjchessmasters.com
Szardża - to miejsce, w którym rozgrywany był turniej Sharjah Chess Masters. Na zaproszenie gospodarzy w turnieju wystąpił Radosław Wojtaszek - niejako w podzięce za przygotowanie tutejszego zawodnika do Grand Prix Fide. W dniach 23-31.03.2017r. nasz reprezentant był turniejową "jedynką".

STRONA TURNIEJU :: TRANSMISJA :: TRANSMISJA2
Runda 1
Po rozegraniu 9 rund zwycięzca turnieju otrzyma 15 000 $. Pula nagród przekracza 60 000$ .

W I rundzie Radek Wojtaszek zremisował czarnymi z Valerym Neverovem (Ukraina - 2475).

 

Runda 2
Radosław Wojtaszek tym razem pokonał Filipińczyka Haridasda Pascuę 2440. Bardzo ładna partia pokazująca znaczenie walki o centrum.

Runda 3
Tym razem remis czarnymi. Radosław Wojtaszek nie znalazł sposobu na Niemca Jana-Christiana Schroedera.

Runda 4
Nasz najlepszy zawodnik gra systemem: białymi wygrywam, czarnymi remisuję. Dziś zwycięstwo w miniaturce nad Alrashedim Mayed (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

 

Runda 5
Radosław Wojtaszek złamał zasadę i tym razem zremisował z Narayananem Sunilduth Lyna (IND). Remis uzgodniono w sytuacji, kiedy to Hindus miał większe szanse na aktywną grę.

 

Runda 6
Das Debashis z Indii nie miał szans z Radosławem Wojtaszkiem. Polak grając obronę Caro-Kann szybko zamienił ją na ... atak. Ładna partia, obrazujaca jak wykorzystywać błędy białych i pouczający przykład, jak rozbijać fianchetto pionkami.

 

Runda 7
Kolejne zwycięstwo Radosława Wojtaszka. Przy dość słabym przeciwników nasz reprezentatnt poeksperymentował w debiucie. Zaskoczył jednak przeciwnika i odniósł sukces.

 

Runda 8
Radosław Wojtaszka zremisował czarnymi z Egipcjaninem Bassem Anim. Remis padł po 17 posunięciu co świadczy o tym, iż nasz reprezentant traktuje turniej bardzo rekreacyjnie.

 

Runda 9
To mogła być partia turnieju, ale oglądalismy znów spokojny remis Radosława Wojtaszka z B. Adhibanem.
Ostatecznie Polak zajął 10 miejsce. Zwyciężył Hao Wang z Chin przed Adhibanem B. (Indie) i Martynem Kravtsivem (Ukraina).