Radosław Wojtaszek zagra w turnieju pretendentów! [PRIMA APRILIS]

fot.: shjchessmasters.com
Międzynarodowa Federacja Szachowa poinformowała, iż jedynym zawodnikiem, który otrzymał „dziką kartę”, umożliwiającą grę w turnieju pretendentów, będzie nasz reprezentant Radosław Wojtaszek.
Turniej kandydatów odbędzie się w marcu 2018r. i Polak zmierzy się w 8 rundowej podwójnej kołówce.
 
 
Anastazia Karlovich – rzecznik prasowy FIDE - poinformowała, iż Radosław Wojtaszek spełnia wszystkie merytoryczne wymagania stawiane pretendentom, tj. wysoki ranking, utrzymujące się wysokie miejsce na liście FIDE oraz zdolności do walki z najlepszymi, co pokazał m.in. w partiach z mistrzem Świata Magnusem Carlsenem.
Dodała też, iż na konto federacji wpłynęła kwota 500 tys. dolarów, która była jednym z warunków otrzymania nominacji.

Intrygujące jest, kto przekazał powyższą kwotę.

Beata Kowalewska – dyrektor biura PZSzach – poinformowała, iż Związek nie dysponował takimi pieniędzmi, ale oczywiście poparł wniosek o nadanie „dzikiej karty”.

fot.: shjchessmasters.com
Z samy zainteresowanym nie ma w tej chwili kontaktu, gdyż wraca właśnie z turnieju w Szardży.

Z informacji uzyskanej od osoby związanej ze sztabem szkoleniowym Wojtaszka dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, iż kwota wpisowego do turnieju kandydatów zbliżona jest do wynagrodzenia jakie otrzymał od federacji szachowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich za przygotowanie ich zawodnika - A R Saleh Salema - do występu w GRAND PRIX Fide w Szardży oraz za ostatni występ w Sharjah Masters.

Więcej informacji przekażemy, jak tylko skontaktujemy się z naszym reprezentantem.
 
 
 
 

***

Szanowni Państwo! Powyższa informacja to oczywiście primaaprilisowy żart. Ale.. przyznanie "dzikiej karty" dla udziału w turnieju kandydatów jest wciąż sprawą otwartą!