Wiadomości szachowe ze Świata

MEJ' 2017: Katarzyna Dwilewicz i Filip Łuczak ze srebrnymi medalami!

Utworzono: 15.09.2017 , Redakcja
[SZACHYINFO]:
Katarzyna Dwilewicz (D-18) i Filip Łuczak (C-12) zdobyli srebrne medale Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w rumuńskiej Mamaii. Aż jedenaścioro zawodników z Polski w pierwszej dziesiątce.
Wyniki
Katarzyna Dwilewicz w ostatniej rundzie pokonała rozstawioną z numerem pierwszym Hiszpankę Garcia 2360, dzięki czemu zdobyła medal. Polka trafiła z formą i przygotowaniami, gdyż startowała z dalekim numerem startowym, a na mistrzostwach podniosła ranking o blisko 200 punktów na ELO.
Filip Łuczak podobnie - zarobił ponad 200 punktów na ELO.

Blisko medalu był największy pechowiec Bartosz Fiszer (C-10), który zajął 4 miejsce...
W pierwszej 10 uplasowali się jeszcze: 8. Natoli Alessia (D-8), 10. Wiktoria Śmietańska (D-8), 6. Magdalena Pawicka (D-10), 7. Martyna Wikar, 8. Barbara Goraj (D-12), 9. Alicja Śliwicka (D-16), 9. Julia Antolak (D-18), 8. Jan Klimkowski (C-10) i 7. Mieszko Miś (C-14).