Biel' 2018: Shakhriyar Mamedyarov przed Magnusem Carlsenem . M.Bartel daleko.

Wiadomości szachowe ze Świata

Utworzono: 02.08.2018 , Redakcja
[SZACHYINFO]: Wiadomości szachowe z Polski i Świata. Analizy, wywiady, komentarze...
Zwycięzcy arcymistrzowskiej kołówki - fot. bielchessfestival.ch
W szwajcarskim Biel 31 lipca zakończył się kolejny arcymistrzowski turniej kołowy. Wygrał Shakhriyar Mamedyarov przed Magnusem Carlsenem i Maximem Vachier-Lagrave.
W turnieju arcymistrzowskim rozgrywanym systemem szwajcarskim medalistami zostali: GM Suri Vaibhav (IND), Dennis Wagner (GER) i Pavel Eljanov (UKR). Najlepszy z Polaków Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław) dopiero na 17 miejscu.

Wyniki
W kołowym turnieju arcymistrzowskim grało 6 zawodników: mistrz Świata Magnus Carlsen (Norwegia), Szachrijar Mamejdarow (Azerbejdżan), Maxim Vachier-Lagrave (Francja),Peter Swidler (Rosja), Dawid Nawara (Czechy)oraz reprezentujacy Szwajcarię - Nico Georgiadis.
W dwóch kołach Mamejdarow nie przegrał partii, a w partii dziewiątej pokonał mistrza Świata w obronie królewsko-indyjskiej.

W turnieju głównym turnieju zagrało trzech Polaków: Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław), Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp. - 23 miejsce) oraz Michał Paterek (SzUKS Gostmat Gostynin - 51 miejsce).