Mistrzostwa Rosji - R6: Aż sześciu zawodników prowadzi z 3,5 pkt

[SZACHYINFO]: Wiadomości szachowe z Polski i Świata. Analizy, wywiady, komentarze... Mistrzostwa Rosji' 2018
fot. ruchess.ru
Trwają 71. mistrzostwa Rosji i 68. mistrzostw Rosji kobiet. W Satka (Czelabińsk) rozgrywany jest niejako wewnętrzny turniej faworytów najbliższej Olimpiady.
W grupie mężczyzn wystąpią: 1. Dmitry Andreikin, 2. Mikhail Kobalia, 3. Dmitry Jakovenko, 4. Ian Nepomniachtchi, 5. Alexey Sarana, 6. Grigoriy Oparin, 7. Ernesto Inarkiev, 8. Daniil Dubov, 9. Nikita Vitiugov, 10. Jewgienij Tomashevsky, 11. Vladimir Fedoseev, 12. Denis Khismatullin

 
Całkowity fundusz nagród to 9 000 000 rubli. Poza tym zwycięzcy turniejów męskich i kobiecych otrzymają specjalną nagrodę - crossover Renault Captur.
Co ciekawe podczas Superfinałów w Pałacu Kultury Magnezit w Satka zostanie otwarta wystawa malarza radzieckiego i rosyjskiego.

Runda 5
W piątej rundzie padły same remisy i wciąż liderem jest Daniil Dubov.
W grupie kobiet po tej rundzie, aż trzy zawodniczki na prowadzeniu: Goriachkina, Gritsaeva, Pogonina które zgromadziły po 3.5 pkt.

Runda 6. Aż sześciu zawodników prowadzi z 3,5 pkt.
Evgeny Tomashevsky pokonał Daniila Dubov, ale mimo to nie zmienił się lider rozgrywek. W partii angielskiej kluczowe okazało się niezrozumiałe oddanie jakości w w 23 posunięciu.
W grupie pań Girya Olga i Kashlinskaya Alina prowadzą z czterema punktami.