Maciej Klekowski: Wymagam od siebie nieco więcej niż wcześniej [WYWIAD]

Drukuj

Marek Ścisły: Jak Pan ocenia swój dotychczasowy występ w Memoriale?
Maciej Klekowski: Póki co, swój dotychczasowy występ oceniam bardzo słabo, wiele przeoczeń w każdej partii i ogólnie nie najlepsza gra.

MŚ: W partii z Andreiem Kovalevm udało się mocno ograniczyć przeciwnika., ale po 25 ruchu jakby … zabrakło wiary, iż arcymistrz jest do pokonania?
MK: W 25 posunięciu zagrałem niestety nieco zbyt agresywnie, po czym w niedoczasie nie udało się znaleźć sensownych ruchów i zaczęły pojawiać się błędy, po których przeciwnik zdobył przewagę w końcówce i przy mojej niezbyt dobrej obronie udało mu się ją zrealizować.

MŚ: Z kolei z Dawidem Egglestonem dość łatwo oddał Pan skrzydło królewskie..
MK: Partię z Dawidem Egglestonem mogę zdecydowanie zaliczyć, do jednej z gorszych w przeciągu ostatniego roku, może dwóch. Przygotowując się do partii postanowiłem zagrać nowy debiut, zaś przeciwnikowi udało się mnie zaskoczyć, po czym w połączeniu z moją słabą dyspozycją w tym turnieju, zacząłem robić nienaturalne ruchy i ustawiać coraz to gorszą pozycje.

MŚ: Jak Pan ocenia dotychczasową organizację Memoriału, w szczególności warunki gry?
MK: Organizację memoriału oceniam bardzo dobrze, można powiedzieć, że są tutaj idealne warunki do gry w szachy jedynie tylko formy brakuje (uśmiech)...

MŚ: Czy po zdobyciu – ku zaskoczeniu wielu – wicemistrzostwa Polski, czuje Pan dodatkową tremę przed kolejnymi turniejami?
MK: Podczas pierwszych partii po mistrzostwach owszem odczuwałem lekką tremę, teraz natomiast gram już normalnie, bez dodatkowego stresu jedynie co się zmieniło to, że wymagam od siebie nieco więcej niż wcześniej.

MŚ: Dziękuję i powodzenia w kolejnych rundach!